Dobra Dobra Haber Gerçek Haberin Kaynağı
25.07.2024
Şanlıurfa / 17°C

19 Ocak 2013 - 23:53
Megauploudun kurucusundan yeni site
Megauploudun kurucusundan yeni site

Kim Dotcom ismiyle de bilinen Kim Schmitz, yeni kurduğu mega.co.nz adresinden ulaşılabilecek sitenin, Megauplodun kapatılmasından tam bir yıl sonra 20 Ocak Pazar günü yayına başlayacağını açıkladı.

Schmitz, sosyal paylaşım sitesi Twitterda, Dilerim yeni Megayı beğenirsiniz. Sanki kendimi zaman içinde yolculuk yapıyormuşum gibi hissediyorum ifadelerini kullandı.

50 GB veri saklama alanı sunan yeni sitenin, Google Drive ve Dropbox gibi dosya saklama platformlarına alternatif olacağı tahmin ediliyor.

38 yaşındaki Schmitz ve ortağı Mathis Otmann, sitenin geçen yıl 20 Ocakta Amerikan makamlarınca kapatılmasından bir gün sonra Yeni Zelandada gözaltına alınmış ve ardından kefaletle serbest bırakılmıştı.

Müzik, film, dijital kitap ve televizyon programlarının indirilebildiği sitenin eser sahiplerini 175 milyon dolar zarara uğrattığı iddia edilmişti.

Sitenin kapatılmasından kısa bir süre sonra, Anonymous isimli bilgisayar korsanı grup, Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve Adalet Bakanlığının internet sitelerine saldırmıştı.

Hong Kongda 2005 yılında kurulan Megaupload, her gün en az 50 milyon kullanıcıya hizmet veriyordu.İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu habere ilk yorumu siz yapın.